x

Barkod Tescil Hizmetleri

Barkod Tescil Hizmeti

Barkod simgeleri, kodlanabilir bilgilerin barkod okuyucu cihazlarınca okunmasını sağlayan bir simge olup, farklı kalınlıklarda, çoklu sayıda yan yana dizilmiş siyah çizgilerden oluşmaktadır. Barkod numaraları tüm dünyada tektir ve belli standartlara göre verilmektedir. Günümüzde en yaygın barkod standardı, merkezi Brüksel’de bulunan GS1 tarafından geliştirilen EAN/UCC standardıdır.

Türkiye'de barkod tescili için yetkili kurum (TOBB) Türkiye Odalar Borsalar Birliği'dir ve tüm başvurular burada işleme alınmaktadır. Başvuru yapılması için "ticaret odası ya da esnaf ve sanatkarlar odasına" kayıtlı olmak gerekmektedir. Firmalar ürün çeşitlerinin sayısına göre bir barkod numarası almaktadır. Barkod almak için, gerekli belgeleri tamamlamak ve sisteme giriş ücretini ödemek suretiyle Sinaps Patent ve Danışmanlık aracılığıyla Türkiye Odalar Borsalar Birliği'ne (TOBB) başvuru yapabilirsiniz. Sisteme giriş ücreti işletmenin yıllık cirosu ve ürün çeşidi sayısı kriterlerine göre belirlenmektedir.

Sinaps Patent olarak;

Barkod Tescil işlemlerinin başından sonuna kadar bütün işlemleri takip ediyoruz. Güvenilir ve garantili yöntemlerle zaman kaybını önlüyoruz. Başvurunuz ile ilgili bütün aksaklıkları tamamen ortadan kaldırıyoruz. Yılın her gününde aynı performansla hizmet veriyoruz. Hizmet kalitesini artırmaya devam eden firmamız, sürecin takibini düzenli bir şekilde gerçekleştiriyor.

 

Yükleniyor
Yükleniyor...